Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem w Poznaniu

Zdjęcie Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem w Poznaniu

Domy pasywne cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Odpowiedni projekt pozwala stworzyć miejsce, w którym po prostu lepiej się żyje. Poznaj właściwości domów pasywnych, a następnie dowiedz się, ile możesz zyskać, jeżeli zainwestujesz w pasywne okna Internorm.

Sekret pasywnych domów

Domy pasywne zbliżają człowieka do natury. O co tak naprawdę chodzi? Generalną zasadą takich projektów jest maksymalne wykorzystanie ogrzewania z zewnątrz, tak by chłonąć jak najwięcej energii słonecznej i nie oddawać jej zbyt pospiesznie. Latem przeciwnie – zamienić dom w chłodne schronienie. Jak uzyskać taki efekt? Potrzebne są odpowiednie okna i przemyślany system wentylacji, filtrujący i podgrzewający powietrze samym układem rur. To niezwykłe, że kilka zmian w projekcie architektonicznym może przynieść znaczącą poprawę jakości życia. Życie w domu pasywnym jest ponadto oszczędne. Czego więc wymaga się od specjalistycznych okien?

Pasywne okna Internorm

Aby móc powiedzieć o oknie, że nadaje się do domów pasywnych, wystarczy sprawdzić jego współczynnik termoizolacji. Okna, które są konstruowane na przykład przez europejskiego lidera branży – Internorm – jednocześnie wchłaniają ciepło, ale go nie oddają. Znaczenie ma tu wykorzystanie materiałów najwyższej jakości, oryginalne projekty wewnętrznych komór, idealny dobór przeszklenia, prawidłowy montaż...

Internorm wykorzystuje swoiste mostki cieplne, to znaczy ościeżnice z głębszym osadzeniem szyb, a także stalowe ramki dystansowe. Lepsze dopasowanie szyb jest możliwe dzięki technologii FIX-O-ROUND, czyli klejeniu po obwodzie całego okna.

Dlaczego pasywne technologie

Wszyscy zgadzamy się co do faktu, że koszty ogrzewania to dotkliwe rachunki domowe – niezależnie, czy źródłem energii jest prąd, węgiel, gaz, czy drewno. Co ciekawe, decydując się na wprowadzenie rozwiązań pasywnych, oszczędności mogą wynieść nawet 90 procent w stosunku do dotychczasowych opłat, ponieważ aby uzyskać ten sam efekt cieplny co poprzednio, wystarczy 10 procent energii. Idealnym przykładem podawanym przez producenta jest test świeczek. By ogrzać trzydziestometrowy pokój wystarczy 10 świeczek typu tea light.

To nie koniec korzyści. Okna pasywne to poszukiwanie złotego środka – tak, by pomieszczenie było zimą przytulne i odpowiednio nagrzane, a latem chłodne, dając wytchnienie od upału. Możliwością stają się okna z odpowiednią termoizolacją. Co więcej, wentylacja wyposażona w odpowiednie filtry zapobiega chorobom i dostarcza stałej porcji zdrowego powietrza. Dzięki nim podnosi się również wartość samego domu. Oszczędne ogrzewanie to również zmniejszenie emisji CO2 – inwestujemy więc nie tylko dla siebie, ale i całej planety.

O technologiach porozmawiaj w Poznaniu

W poznańskim showroomie Internorm eksperci tłumaczą techniczne szczegóły okien klasyfikujących się jako pasywne. Okazuje się, że prosty remont może przynieść diametralne zmiany. Na lepsze!

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF