Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nieprawidłowy montaż okien – rozmowa z ekspertem z Poznania

Zdjęcie Nieprawidłowy montaż okien – rozmowa z ekspertem z Poznania

Zapraszamy do lektury wywiadu z ekspertem poznańskiego salonu Internorm. Rozmowa ma na celu wprowadzenie do tematu nieprawidłowego montażu okien. Dzięki niej dowiesz się, na co zwrócić uwagę, montując okna.

Dzień dobry, na początku warto zapytać, czy wybór droższych okien ma znaczenie? Przecież na pierwszy rzut okna wszystkie okna PCV wyglądają niemal identycznie…

Witam! Faktycznie – pozornie okna niewiele się różnią. O ich funkcjonowaniu i jakości decydują jednak szczegóły – nawet te wizualne. Ukryte mechanizmy, cieńsza rama, praktyczny próg w przypadku okien przesuwnych – to wszystko detale, które diametralnie zmieniają sposób korzystania z domowego przeszklenia. O istocie świadczą jednak przede wszystkim: technologie, innowacyjność, sposób wykonania okien. Zaznaczmy – nie tylko z PCV, ale również drewna i aluminium.

Jeżeli okno jest więc wysokiej jakości, czy nieprawidłowy montaż może obniżyć jego wartość?

Niestety, ale znacząco. Na cóż przyda się bardzo szczelne okno, jeżeli zamontujemy je krzywo albo z niewystarczającą ilością pianki? Wilgoć nie pokona samych okien, nie przeniknie przez wytrzymałą szybę, ale zaatakuje otoczenie okna, mur, ocieplenie. Dlatego jeżeli decydujemy się zainwestować w nowe okna, koniecznie musimy zwrócić uwagę na bardzo dobry montaż.

Czy okno można zamontować samodzielnie?

Bardzo szanuję samodzielnych właścicieli, ale to nie jest najlepsze pole do eksperymentów. Polacy to naród wyjątkowy na tle europejskich – wielu z nas potrafi samodzielnie położyć posadzkę czy wyremontować pomieszczenia od podstaw do wykończeniówki. Montaż okien jest jednak wyższą szkołą jazdy. Wymaga nie tylko precyzji, ale również ogromnego doświadczenia. Jeden mały błąd, nietrzymanie się ścisłych wytycznych producenta – a szkodę odczuwamy przez lata.

Czy to naprawdę ma aż tak duże znaczenie?

Oczywiście. Wymiana okien to droższy koszt niż wymiana żarówki lub skręcenie regału. Wybijanie dziur w ścianach budynku, opłaty idące w dziesiątki tysięcy złotych, konieczność odmalowania ścian, nowe zacienienie. Remonty okien robi się co najwyżej raz na kilkanaście lat. Dlatego nie warto ich popsuć.

Czy Internorm ma jakąś receptę dla swoich klientów?

Tak, bardzo prostą. Po prostu najlepiej, jeżeli sami montujemy okna naszym klientom. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z ogromnym doświadczeniem. Podczas pracy przestrzegają ścisłych wytycznych montażu MOWO. Jako dystrybutorzy najlepszych okien na rynku mamy pewność, że ich wyjątkowe właściwości na pewno zostały dobrze zaimplementowane. Ręczymy za swoich ludzi!

Dziękuję za rozmowę.

Ja również! Zapraszam do salonu w Poznaniu, ulica Michałkowo 31!

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF