Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż MOWO – przykładowa realizacja w Poznaniu

Zdjęcie Montaż MOWO – przykładowa realizacja w Poznaniu

Prawidłowy montaż okien to rzecz niezbędna, by zachować ich właściwości – szczelność, izolacyjność, estetykę. Nie pozwól, by błąd na samym początku przekreślił wartość Twojej inwestycji. Salon Internorm w Poznaniu nie tylko doradza w kwestii montażu, ale również montuje okna z stosowaniem techniki MOWO.

Dlaczego prawidłowy montaż jest niezbędny

Montaż okien jest przykładem działania wymagającego precyzji, umiejętności i doświadczenia. W przeciwieństwie do wielu innych czynności w trakcie remontu jego skutki są niemal nieodwracalne. Wystarczy niewłaściwa kolejność podejmowanych kroków, by finalny efekt przyniósł realne straty. Na skutek nieprawidłowego montażu okien do pomieszczenia przedostaje się wilgoć i niepotrzebnie ucieka nagromadzona energia, co z kolei wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie. Na szczęście, aby odpowiednio przeprowadzić wymianę okien, nie potrzeba wiedzy tajemnej. Wystarczy trzymanie się wytycznych, dokładność i zaufanie do specjalistów.

MOWO – wyróżniony system

Powszechnym widokiem w polskich domach jest wnęka okienna w grubym, wielowarstwowym murze. Nie jest to jednak rozwiązanie w stu procentach optymalne. Nowoczesne okna powinny być montowane przed litą ścianą, w samej izolacji. Jak to osiągnąć? Odpowiedzi poszukiwali eksperci Illbruck i znaleźli je w systemie MOWO, który zdobył nagrodę za innowacyjność econStar w 2012 roku. Ogólnie rzecz biorąc, całość polega na zastosowaniu dwóch trójkątnych profili, co umożliwia rezygnację z kotew – niezbyt praktycznych i szkodliwych dla izolacji. Uzupełnieniem systemu jest dobór materiałów. na przykład taśmy uszczelniającej TP652 illmod triplex+.

Montaż okien MOWO – krok po kroku

Montaż należy rozpocząć od przygotowania płaszczyzny roboczej – jej wygładzenia i oczyszczenia. Płaszczyzna, na której będzie przeprowadzony montaż, czyli ściana konstrukcyjna powinna zostać zagruntować przy użyciu Primera AT 140. Kolejny etap to mierzenie otworów ościeży i precyzyjne, wyraźne zaznaczenie. Zmierzyć należy również profile instalacyjne (PR 007 lub PR 009). Do ich przycięcia najlepiej użyć tarczy do drewna. Tu również pomoże odpowiednie oznakowanie. Następnie przechodzimy do wiercenia otworów pod wkręty i ponownego oczyszczenia przestrzeni roboczej. Za pomocą pędzla gruntujemy Primerem A140. Teraz czas na klej rozprowadzany za pomocą specjalnego pistoletu. Wtedy dopiero można rozpocząć nakładanie profili w kolejności od dołu, przez piony, po element górny. Na koniec pozostaje odpowiednie wypoziomowanie, dociśnięcie i dokręcenie optymalnie dobranymi wkrętami.

Dlaczego Internorm Poznań

Showroom w Poznaniu to miejsce, w którym nie tylko prezentujemy rozwiązania Internorm, ale też informujemy o różnych technicznych szczegółach. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszym salonem, gwarantujemy montaż MOWO wykonywany przez sprawdzonych specjalistów. Pracę pozostaw nam i ciesz się efektami przez długie lata.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF